مشکلات فونت فارسی وب سایت در طراحی سایت علی آباد

سادگی و کارآیی برای رسیدن به محتوای اصلی در طراحی سایت آق قلا
خرداد ۳۱, ۱۳۹۷
ساخت لینک به کمک اینفوگرافی در طراحی سایت علی آباد
تیر ۲, ۱۳۹۷

مشکلات فونت فارسی وب سایت در طراحی سایت علی آباد

در همه سایت ها و در طراحی سایت علی آباد یک فونت از قسمت های کاراکتر، حروف و سمبل ها تشکیل شده است. از طرفی گلیف هم وجود دارد که به حالت های مختلف یک کاراکتر گفته می شود مثل حالات ب که به این شکل است. ب – بـ – ـبـ – ـب . ترسیم گلیف بر روی خروجی توسط ابزار موتور رندر متن با توجه به کاراکترهای قبل و بعد هر کاراکتر است که آن را شناسایی و ترسیم می کند.
اما نکته ای که در طراحی سایت علی آباد به آن توجه می شود کد پوینت هر گلیف است. به کد های متفاوت هر گلیف کد پوینت گفته می شود. در گذشته یا همان سالهای بدو کامپیوتر همه مراودات کامپیوتر توسط یکسری سمبل ها و زبان انگلیسی انجام می گرفت تا زمانی که حروف در استاندار اسکی گنجانده شدند.
بعد از گذشت سال ها به دنیای دیجیتال زبان های بیشتری اضافه شد. این موضوع ایده ایی نو به تولید کنندگان کامپیوتر داد تا با ایجاد استانداردهای مختلف حاوی کاراکترهای مورد نیاز یک یا چند زبان مشترک بود که به این صفحات کدپیج گفته میشد.
استاندارد های یونی کد:
در طراحی سایت علی آباد یونی کد حاوی اطلاعات کاراکترهای همه زبان های زنده دنیاست با جداول مشخص شده متفاوت. بدون اینکه کد یک گلیف را در گلیف دیگری استفاده کند. برای اینکه متون جلوه ای بهتری دهد و زیبا به نظر برسد طراحان از پیش زمینه های شفاف استفاده کردند که این موج نمایش اطلااعات در وب سایت بود در نهایت شرکت ها برای زیبایی بیشتر مطالب اقدام به وضع استاندارد های داخلی کردند و آخرین اقدامی که برای این موضوع صورت گرفت استاندارد یکسانی برای پشتیبانی همه مرورگرهای وب پیشنهاد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *